כבר לא גולשים לבד. התחברו לחווית makonnect, שתפו את החברים בכל מה שאתם עושים אצלנו, תראו מה הם עושים והכל בזמן אמיתי.

 

נחל פראים

 הגעה: ברכב- נוסעים על כביש 40 לכיוון באר שבע, ובצומת להבים פונים לכיוון ערד (כביש 31). משם ממשיכים עם השילוט בעיר לבית המלון וממש בסוף הכביש מחפשים את סימון השבילים השחור ואת השלט החום, שיפנה אותכם לתחילת הטיול.

סוג:

טיולי משפחות

 

תאור מסלול:

טיול משפחות בלב הנגב

 

זמן מסלול:

2-3 שעות

 

עונה מומלצת:

חורף אביבי

 

מים:

מהבית

 

מפת שבילים:

מספר11-דרום מדבר יהודה וים המלח

 
 

 המסלול: יורדים לשביל השחור (11255). אחרי כמאה מטרים השביל יורד לתוך נחל פראים. הירידה תהיה דרדרת בעיקר בתחילה, וזמן קצר לאחר מכן תהפוך לסלעית מעט. ההליכה לא קשה, להפך, היא נעימה וכייפית. ממולינו נוכל לראות את ים המלח, והנוף יהיה מדברי נפלא. ההליכה בשביל הוא ירידה, והסלעים שבצד הדרך מפוסלים בצורות רבות על ידי מי השיטפונות והרוח. אם תתבוננו היטב תוכלו לראות סימנים לכך שלפני מיליוני שנים המקום כולו היה מתחת לים קדום. אחרי הליכה כוללת שלכ קילומטר וחצי נגיע לשביל אדום (11250) וניפנה שמאלה. מכאן מתחילה עליה. נכון שהיא לא הכי קלה שבעולם אבל היא גם לא ממש קשה. אם נסתכל מידי פעם אחורה הנוף לא יאכזב אף לא לרגע, ובימים של ראות טובה נוכל לראות את הרי ירדן כה ברורים שממש נוכל לגעת בהם. אם נגיע בחורף לשביל, נזכה לראות את פריחת המידבר המדהימה.

אחרי כקילומטר של עליה נגיע לשביל כחול (11244) שיחצה את השביל, וניפנה עם השביל שמאלה. עכשיו אפשר קצת לנוח מהעלייה, וליהנות מהמישור הרחב והנינוח הזה ומנוף ים המלח שנימצא מאחוריינו. אחרי כמה מטרים ניפנה ימינה לשביל השחור (11255), שאיתו התחלנו את הטיול, והוא יחזיר אותנו לרכב.

 
 
 
Real Time Analytics