כבר לא גולשים לבד. התחברו לחווית makonnect, שתפו את החברים בכל מה שאתם עושים אצלנו, תראו מה הם עושים והכל בזמן אמיתי.

 

שמורת בית צידה (בטיחה)

 הגעה:
בתחבורה ציבורית: מתחנה מרכזית טבריה. אוטובוס לצומת יהודיה
ברכב: מטבריה עולים צפונה על כביש 90. פונים ימינה בצומת כפר נחום לכביש 87.
בג'יפ: כמאה מטר אחרי צומת בית צידה פונים ימינה לשביל אדום. השביל האדום (1565) מתאים יותר לג'יפים ובתקופת החורף השביל מוצף לעיתים קרובות. השביל האדום מוביל אותנו לשביל ירוק (1567) שם מתחיל המסלול.
במכונית: אם אין לנו ג'יפ אנחנו נמשיך בנסיעה עד לצומת יהודיה ושם נפנה ימינה לכביש 92 עד לפניה ימינה לחניון בית צידה. נחנה את המכונית בחניון, ונתחיל את המסלול בשביל הירוק (1567).

סוג:

טיולי משפחות

 

תאור מסלול:

טיול מים לכל המשפחה (מעולה לצלמים)

 

זמן מסלול:

מ- 3 שעות ועד יום שלם

 

עונה מומלצת:

אביב וסתיו

 

מים:

מהבית

 

מפת שבילים:

מספר 1-החרמון, הגולן ואצבע הגליל

 
 

 ולדרך:
עצים וצמחי מים ניראים כבר בתחילת השביל. השביל עובר דרך המים של נחל יהודיה ואתם תיכנסו שוב ושוב לתוך המים. לקראת סוף הסתיו, לפני הגשמים המים מגיעים יותר מפעם אחת עד לגובה המותניים של אדם מבוגר. בתקופה זו המסלול מעולה לילדים שיכולים להשתולל במים ולהוציא את כל האנרגיה שלהם. אחרי הגשמים חלק מהמסלול דורש שחיה. לצפרים שביננו, ולמי שלא ממהר להגיע הביתה, מומלץ להמשיך עם השביל הירוק (1567) עד החיבור עם השביל האדום (1568) ללגונות של שפך המשושים. כמות החי, הצומח וציפורים שם היא בלתי ניתנת לתיאור. ביחוד בעונות נדידת הציפורים, ישנה כמות נכבדת של ציפורי שיר ואחריהם באים כמובן העופות הדורסים. בשעות הערב המאוחרות המקום מוצף בחזירי בר וטורפים לצלמי הטבע שביננו, ולמי שמרגיש מספיק אמיץ, המקום הוא גן עדן אמיתי.

אנחנו נמשיך ללכת עם השבילים לאורך שמורת בטיחה עד החיבור עם השביל הסגול (סובב כינרת). ואחרי כשני קילומטרים, שיתנו לנו הזדמנות קצרה להתייבש מעט, נגיע לשביל שחור (1560) שיתחבר בחזרה לשביל הירוק (1573), ומשם לרכב.

למי שאין זמן (או רוצה למהר להגיע לפיקניק בכינרת) בפיצול השביל ירוק ( 1567) עם השביל הסגול (שביל סובב כינרת) ימשיך עם השביל הסגול (סובב כינרת) עד החיבור עם שביל ירוק חדש (1573) שיוביל אותו לאורך נחל דליות, ויחזור לאורך המים עד החיבור עם השביל הכחול (1570).

ממסלול זה יכול להיות טיול מים מקסים עם הילדים של כמה שעות שבהם הילדים יוכלו להשתולל במים ולטפס על העצים ואפילו לילד שבתוכינו יוכל לקבל ביטוי, ונוכל להשתחרר מהעבודה של השבוע האחרון יחד עם הילדים במים. צבי מים יברחו מאיתנו עם כל צעד שנעשה ויעלמו על תוך מי הנחל, אבל אם ניהיה מספיק זריזים נספיק לראות אותם.

 
 
 
Real Time Analytics