כבר לא גולשים לבד. התחברו לחווית makonnect, שתפו את החברים בכל מה שאתם עושים אצלנו, תראו מה הם עושים והכל בזמן אמיתי.

 

נחל אל על

הגעה:
בתחבורה ציבורית- מתחנה מרכזית טבריה לוקחים אוטובוס לישוב אלי-עד
ברכב- מצומת צמח עולים על כביש 92 (מזרחית לכינרת). בצומת כרסי פונים ימינה ומטפסים בכביש 789. עד סוף הכביש בצומת אפיק. פונים ימינה לכביש מס 98 וארבעה קילומטרים אחרי פונים שמאלה לישוב אלי-עד. לאחר חצי קילומטר בצד ימין יהיה ספסלים ומקום להחנות את הרכב.

סוג:

טיולי משפחות

 

תאור מסלול:

הליכה בנחל עם מים זורמים דרך שני מפלים

 

זמן מסלול:

8-14 שעות

 

עונה מומלצת:

אביב וסתיו

 

מים:

בתחילת וסוף המסלול. יש להביא מהבית

 

מפת שבילים:

מספר 1-החרמון, הגולן ואצבע הגליל

 
 

 המסלול: יורדים ימינה לשביל המסומן באדום (1630). אם תגיעו מספיק מוקדם בבוקר (תתחילו את המסלול לא אחרי 7 בבוקר) תוכלו לראות המוני שפני סלע בתחילת המסלול ובנקודת התצפית. אם יתמזל מזלכם תוכלו לראות נשרים דואים בגובה העיניים! אחרי הליכה קלילה ובירידה לא קשה של כ- 2.5 קילומטרים תגיעו לפניה של מדרגות וסימון שבילים כחול. ירידה תלולה זו תוביל אותכם לברכת המים ולמפל הלבן (על שם צבע הסלעים באזור- סלעי גיר לבנים). אם התחלתם את הטיול מספיק מוקדם, הבריכה תהיה ריקה מכל אדם וכל כולה תהיה שלכם. מים קרירים ונעימים יש שם כל עונות השנה ובימים חמים לעמוד מתחת למפל ולתת למים לשטוף את הזיעה זה משהו שבהחלט אסור לותר עליו. זה יכול להיות גם מקום טוב להפסקת ארוחת בוקר או קפה טוב מתחת לאחד העצים. נחזור ונעלה במדרגות ונטפס בחזרה על השביל האדום (1630). נפנה שמאלה ונלך לאורך הנחל. ההליכה בנחל מוצלת ברובה ויותר מפעם אחת נחצה את קו המים הקרירים. ההליכה היא מישורית ולא קשה בכלל. הקטע הקצר הזה יכול להתאים להליכה לכל המשפחה. אחרי כקילומטר של הליכה יופיע בצד שמאל שלנו שביל כחול. חשוב לא לפנות לתוך השביל ולהמשיך בשביל האדום (1630), אחרי בערך עוד קילומטר וחצי נגיע למפל השחור (גם פה זה בגלל צבע הסלעים. אבני הבזלת). וגם במפל זה אנחנו (או לפחות אתם. כי אני יושב כאן ליד המחשב וכותב) ניכנס למים ונתרענן.

אם אתם הגעתם עם רכב זה הזמן לחזור אחורה לרכב על אותו המסלול או לעלות עם השביל לאבני איתן ומשם לחזור עם רכב נוסף בחזרה לאלי-עד. העליה לאבני איתן. איננה מתאימה לילדים ורק מגיל נוער ומעלה מומלץ לעשות אותה. העליה קשה ותלולה ובימים חמים היא קשה עוד יותר ודורשת שיהיה לפחות ליטר וחצי לאדם רק לעליה הזאת. אם הגעתם באוטובוס אפשר ומומלץ להמשיך ולעלות לאבני איתן ומשם לקחת אוטובוס חזרה לטבריה.

***חשוב לדעת כי: שער הישוב אבני איתן סגור בשבת ואין שביל שעוקף את הישוב

 
 
 
Real Time Analytics