כבר לא גולשים לבד. התחברו לחווית makonnect, שתפו את החברים בכל מה שאתם עושים אצלנו, תראו מה הם עושים והכל בזמן אמיתי.

 

מערת סלעית

מערת סלעית מערת סלעית הינה מערת נטיפים פעילה יפה ולא גדולה. המערה נוצרה בתהליכי המסה פראטים שנראים בשטח. הגישה למערה קלה ברכב וברגל. ונמצאת במרכז הארץ ליד הישוב סלעית למערה מספר חדרים שיוצאים מהחדר הראשי ומגיעים אליו בסולם חבלים ועצים שקיים בשטח. החדרים יפים מאוד ובהם נטיפים ופינות חמד שמתאימות במיוחד למשפחות או למטיילים שלא רגילים בטיול למערות חבל

בתאריך 25/12/2014 הגיע קבוצת חברים מקבוצת מערות בישראל .לטייל ולהכשיר אותה בביקורנו במקום בלילה עם מטיילים שלחלקם מדובר במערה הראשונה. עברנו את הפתח שמכוסה בשער ברזל והגענו למשטח קטן שממנו יורדים לחדר הראשי . הירידה היא בעזרת חבל על ידי כח ידיים מדובר בירידה פשוטה . ובזמן הביקור הותקנו 2 בולטים שמקלים את הירידה ומקבעים את המסלול .כאשר מגיעים לחדר הגדול וחוצים אותו יש סולם חבלים ושלבי עץ שהותקן בזמן הביקור של חברי הקבוצה.. שדרכו מטפסים קלות ומגיעים דרך פתח קטן למתחם החדרים הפעילים שבהם הנטיפים היפים. בזמן השוטטות יש מספר פינות חמד שבהם נטיפים מיוחדים שכל אחד יוכל למצא את מבוקשו יש להרפתקנים אפשרות להיכנס לפתחים קטנים נוספים. ניתן בחלל הגדול להכין קפה תה ולהסתכל מסביב . בזמן הביקור נמצאו מספר שברי זכוכית עתיקה הגעה המערה נמצאת משמאל לשער הישוב באזור התעשייה מי שמגיע לשער יפנה שמאלה לאזור התעשייה כ200 מטר עד אשר הדרך מתעקלת שמאלה ושם יש פירצה בגדר. המערה כ 20 מטר לכיוון שעה 2 לסלעית יש גישה מכביש 554מאזור המרכז או מכביש 6 ביציאה לטירה .בצומת טירה פונים לכיוון צפון עד לצומת צור נתן. ופונים ימינה לכיוון צור יצחק עוברים את צור נתן עד סלעית (כביש 5533)

סוג:

טיול מערות אתגרי

 

תאור מסלול:

טיול מערות אתגרי קצר במרכז הארץ.

 

זמן מסלול:

2-3 שעות

 

עונה מומלצת:

כל השנה גם בחורף לא בגשם ,

 

מים:

בוצי במקצת .

 

מפת שבילים:

 
 

מומלץ להגיע עם פנס ראש,קסדה,וחבל קצר של 10-15 מטר הטיול לא קשה ודורש טיפוס של מספר מטרים בודדים למערה וזחילות אז כדאי לבוא עם בגדים שלא איכ]ת לנו שיתלכלכו .

תודה למורן .

http://youtu.be/uWQAV-PFjnQ

קישור לסרטון .

 
 
 
Real Time Analytics