כבר לא גולשים לבד. התחברו לחווית makonnect, שתפו את החברים בכל מה שאתם עושים אצלנו, תראו מה הם עושים והכל בזמן אמיתי.

 

עין טייסים

 הגעה: ברכב- מכביש 1 יורדים בצומת שער הגיא לכיוון בית שמש (כביש 38) ופונים ימינה בצומת אשתאול (כביש 395) עד הפניה ימינה להר הטייסים (אחרי ישוב רמת רזיאל).

סוג:

טיולי משפחות

 

תאור מסלול:

טיול חויתי למעין זורם

 

זמן מסלול:

3-4 שעות

 

עונה מומלצת:

כל השנה

 

מים:

מהבית

 

מפת שבילים:

מספר9-מבואות ירושלים

 
 

המסלול: חוצים את החניון לכיוון מזרח ומתחילים לרדת בשביל השחור (9324). כאן נרד בזהירות בייחוד עם יש איתנו ילדים, בגלל שהירידה תלולה. זו ירידה חווייתית מאוד, ועם גישה נכונה ורוח של טיול, הילדים יכולים ממש להנות, ולרדת את הירידה על הישבן ב"מגלשות חול”. אחרי הליכה של קילומטר במורד השביל השחור (9324), בקצה החלק הראשון של הירידה, נפנה ימינה לשביל כחול (9323) ונמשיך לרדת בנחת על השביל הרחב. כאן הירידה מספיק נוחה ואפשר לעצור בכל נקודה ונקודה להתבונן בפרחים ובפרפרים. אחרי קילומטר וחצי נוספים נפנה שמאלה לשביל הירוק (9322) ונמשיך לעלות קלות על שביל כורכר רחב ונוח במיוחד לכיוון עין טייסים. העליה כאן לא קשה ומתאימה כמעט לכל אחד. אחרי הליכה קלילה זו נגיע לשביל שחור (9324), נלך עליו, וכעבור מספר דקות נראה את עין טייסים בצד שמאל שלנו. רוב האנשים מגיעים לכאן עם רכבים. אבל אנחנו נהנו גם מטיול הרגלי עם הילדים. נעלה למעיין ונטבול את רגלינו במים הקרירים.

אחרי הפסקת אוכל וטבילה נמשיך עם השביל השחור (9324) ונחזור את כל השביל בעליה, לאט ובנחת. אומנם העליה לא קלה אבל אפשר לעצור בדרך כמה שנרצה בשביל לנוח ולקחת אוויר, ובשביל לצלם או סתם להסתכל על הצמחים הרבים שמסביב

 
 
 
Real Time Analytics